dekra
Jesteśmy na rynku od 2010 roku

Firma Spark-Lab funkcjonuje od 2010 roku, świadcząc szeroki zakres usług z dziedziny analiz przedsiębiorstwom z branży chemicznej i farmaceutycznej. To dynamicznie rozwijające się laboratorium, wyłącznie z polskim kapitałem, którego praca opiera się na wykwalifikowanej załodze oraz na nowoczesnym wyposażeniu.

O firmie
O firmie - dodatkowe treści

Od roku 2013 Laboratorium pracuje, utrzymuje i stale doskonali system Zarządzania Jakością zgodnie ze standardem ISO 9001:2008. Późniejsze lata przyniosły przebudowę systemu czego efektem są dwa działy administracyjne firmy: badawczo-rozwojowy oraz dział analiz rutynowych. Wyodrębnienie tych struktur pozwoliło na przeprowadzenie wdrożenia systemu zintegrowanego, w dziale analiz rutynowych, funkcjonującego zgodnie z dwoma standardami ISO 9001:2015 oraz ISO 17025:2018-02. Dział badawczo-rozwojowy może natomiast poszczycić się współpracą w obszarze rozwoju z największymi przedsiębiorstwami z branży chemicznej i farmaceutycznej w Europie Środkowej.

Ponadto spółka prowadzi kilka projektów R&D, które przyczyniły się już do stworzenia unikatowych w skali kraju usług lub produktów. W 2015 roku Spark-Lab stworzył aparaturę do badania e-liquidów i e-papierosów Smoky-Lab® co pozwoliło na zarejestrowanie ponad 3000 wyrobów na terenie Europy zgodnie z Dyrektywą Tabacco Product Directive 2014/40/EU.

W 2018 roku Laboratorium Spark-Lab rozpoczęło pracę nad technologią produkcji ekstraktów o potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych. Projekt zyskał pozytywną ocenę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czego efektem było pozyskanie środków zewnętrznych. Rok 2019 przyniósł natomiast opracowanie technologii selektywnej izolacji substancji kontrolowanych z ekstraktów z konopii włóknistej co pozwoli na w pełni legalny obrót tym surowcem na terenie Unii Europejskiej. Technologia okazała się na tyle obiecująca, że Zarząd spółki zdecydował o powołaniu do życia Hemp Wizards®, podmiotu komercjalizującego to rozwiązanie.

O firmie - dodatkowe treści
Historia prac badawczo-rozwojowych w ramach własnych projektów dowodzi wysokiej skuteczności Laboratorium Spark-Lab. Tylko wysoka skuteczność i najwyższa jakość prowadzonych prac może być gwarantem dalszej współpracy z sektorem R&D produkcyjnych zakładów farmaceutycznych i chemicznych.

Kontakt

NUMER TELEFONU
+48 58 698 23 56
+48 782 811 350

ADRES
Aleja Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

ADRESY E-MAIL
office@spark-lab.pl
zapytania@spark-lab.pl

Pełny kontakt